Nowohucki alfabet - pokolenia języka

Być nowohucianinem… – ankieta badawcza 2

Uczestników projektu zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu na temat tego, jak Nowa Huta wpłynęła na naszą tożsamość.

Na odpowiedzi czekamy do 30 czerwca 2020 roku.

Link do ankiety

NASZE SŁOWA/NAZWY/WYRAŻENIA – ankieta badawcza 1

Celem ankiety jest zebranie zwrotów, które związane są z naszą młodością w Nowej Hucie – mogą to być dowolne słowa np. określenia osoby (pseudonim), nazwa dowolnego miejsca (np. sklepu, pubu, parku – zwyczajowa lub oficjalna), powiedzenie, słowo określające miejsce w Nowej Hucie… Jednym słowem wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy, a łączy się z czasami szkoły średniej i Nową Hutą!

Każdy uczestnik projektu może wypełnić dowolną liczbę ankiet. Jedna ankieta powinna opisywać jedno słowo/wyrażenie. Dodatkowe materiały – np. zdjęcia (opcjonalnie) można przesyłać na adres: weronika.sliwiak-motak@krakownh.pl z zaznaczeniem w temacie, którego hasła dotyczą.

Prosimy o wypełnienie ankiet i przesłanie swoich propozycji do 14 czerwca 2020 roku.

Zgłoszenie udziału w projekcie

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”.

Właśnie dziś ruszamy z działaniami projektu, więc zachęcamy uczniów i absolwentów nowohuckich szkół średnich ze wszystkich roczników do wzięcia udziału w wielkiej międzypokoleniowej językowej przygodzie – badaniu historii języka nowohuckiej młodzieży!

Pierwszym etapem, umożliwiającym przystąpienie do projektu, jest wypełnienie „Zgłoszenia udziału w projekcie”, które znajduje się tutaj. Przed wypełnieniem zgłoszenia, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zadania tutaj.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia 2020.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z koordynatorką projektu pod adresem mailowym: weronika.sliwiak-motak@krakownh.pl lub telefonicznie: 609338944.