Nowohucki alfabet - pokolenia języka

Prapremiera i premiera spektaklu opartego na naszym leksykonie już się zbliża!

Już 23 października 2020 roku o godz. 18 publiczność będzie mogła wziąć udział w otwartej próbie generalnej przedstawienia, które powstało na kanwie nowohuckich haseł z leksykonu wspólnie opracowanego przez nas w projekcie „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”.

Przedstawienie oparte o scenariusz Natalii Zgadzaj i Weroniki Śliwiak, w adaptacji scenicznej i reżyserii Jarosława Szweca oraz Karola Zapały, zostanie wystawione najpierw w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (prapremiera – próba generalna z uczestnictwem publiczności), a dzień później – już bardziej uroczyście, bo w ramach wielkiego finału trwającego od marca projektu realizowanego w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020” Narodowego Centrum Kultury – w Klubie Zakole.

W spektaklu bierze udział nowohucka młodzież, zaś przedstawienie nawiązuje do niezapomnianej adaptacji „Romea i Julii” w reżyserii Jerzego Fedorowicza, wystawionej w 1992 roku w Teatrze Ludowym z punkami i skinami wcielającymi się w szekspirowskie postacie.

Więcej niczego nie zdradzimy – sami musicie to zobaczyć! Zapraszamy serdecznie do zapisywania się na prapremierę w Klubie Mirage (mailowo pod adresem: mirage@krakownh.pl oraz telefonicznie: 12 645 72 09). Zapisy na finał odbywają się zaś u koordynatorki projektu. O finale projektu więcej można przeczytać TUTAJ.

Ze względu na sytuację na obu wydarzeniach obowiązują limity miejsc, zaś pierwszeństwo zapisu mają uczestnicy projektu „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”.