Nowohucki alfabet - pokolenia języka

Nagranie spektaklu

Zapraszamy wszystkich uczestników i sympatyków projektu „Nowohucki alfabet” do obejrzenia nagrania spektaklu, który powstał w naszym projekcie! Dziękujemy scenarzystkom, reżyserom, a przede wszystkim – wspaniałym młodym nowohucianom, którzy zagrali w przedstawieniu!

Spektakl, utrzymany w konwencji próby, został wymyślony jako nawiązanie do wyreżyserowanej w 1992 roku w Teatrze Ludowym przez Jerzego Fedorowicza słynnej adaptacji Romea i Julii. Gorąco dziękujemy Dyrekcji Teatru Ludowego za udostępnienie materiałów z prób oryginalnego przedstawienia, które stały się inspiracją dla naszych działań oraz Muzeum Historii Krakowa (oddział Muzeum Nowej Huty) za przekazanie nam archiwalnych zdjęć ze spektaklu, które posłużyły za dekorację podczas nagrania!

Nad scenariuszem, stworzonym wg pomysłu Natalii Zgadzaj, pracowała sama występująca w przedstawieniu młodzież, wprowadzając do dialogów elementy współczesnej nowohuckiej młodzieżowej gwary i oczywiście odnosząc się do wyrażeń z czasów młodości swoich rodziców znalezionych w leksykonie.

Zapraszamy więc do teatralnej wyprawy do jednej z nowohuckich szkół średnich, w której młody praktykant Grzegorz proponuje uczennicom nietypowy projekt z historii….

Zaś jutro – w ostatnim dniu trwania naszych działań – zaprosimy Państwa do obejrzenia filmu podsumowującego króciutko działania projektu „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”

Spektakl Nowohucki Alfabet
Spektakl Nowohucki Alfabet audio deskrypcja