Nowohucki alfabet - pokolenia języka

Intensywna jesień w „Nowohuckim alfabecie”!

Przez cały wrzesień i październik – mimo utrudnień wywołanych przez sytuację pandemiczną – trwają próby spektaklu oraz spotkania projektowe. Staramy się spotykać w jak najmniejszych grupach, przy zachowaniu wszelkich rygorów, a jednocześnie myślimy o tym, aby nasza publikacja w formie wydrukowanej trafiła w ręce jak największej liczby autorów haseł jeszcze przed finałem. Zdajemy sobie sprawę, że większość z nas bardzo obawia się uczestnictwa w jakichkolwiek wydarzeniach, które indukują zebranie się grupy osób. Dlatego większość naszych warsztatów ma charakter przyjacielskich spotkań w gronie znajomych, organizowanych w kawiarniach czy restauracjach, gdzie nad odpowiednią higieną oraz zachowaniem dystansu czuwa personel.

Dziękujemy tym, którzy mimo obostrzeń zgodzili się z nami spotkać oraz zapisali na przewidziany za tydzień finał projektu.

Szczególnie dziękujemy niestrudzonej ekipie tworzącej przedstawienie – trzymamy kciuki, aby spektakl mógł się odbyć i był wielkim sukcesem.

Tych z Was, którzy nie zdecydują się na spotkanie z nami tej jesieni zapewniamy, że leksykony poczekają na Was w naszym biurze, zaś przynajmniej fragmenty finałowego spektaklu i podsumowanie projektu w formie filmu udostępnimy w sieci, tak aby każdy mógł zobaczyć efekty naszej wspólnej pracy – chociaż wirtualnie.

Tak czy owak z wielką niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami – teraz lub w lepszych, zdrowszych i bezpieczniejszych czasach.