Nowohucki alfabet - pokolenia języka

Już jest! Przeczytajcie koniecznie!

Właśnie dziś na naszej stronie pojawiła się pierwsza z trzech internetowych wersji leksykonu tj. wersja opisowa oraz uzupełniające ją młodzieżowe kalendarium – subiektywny wybór wydarzeń ważnych dla młodzieży, które działy się w naszej dzielnicy od początku jej istnienia do wejścia w XXI wiek.  

Powstały w toku projektu nie tyle słownik, co właśnie leksykon składa się z 44 haseł i szczerze mówiąc nie możemy się doczekać, aż je przeczytacie i dacie nam znać, co o tym sądzicie! Nasz zespół pracuje dalej nagrywając hasła w wersji do słuchania oraz kręcąc filmy w PJM, które składać się będą na pozostałe dwie wersje leksykonu. Mamy nadzieję, że ukażą się one jeszcze pod koniec sierpnia!

Jednocześnie trwa praca nad opracowaniem graficznym publikacji, które tworzy nowohucki artysta malarz – Marcin Koleśnik. Uchylając rąbka tajemnicy, prezentujemy Wam fragment okładki książeczki, jeszcze zanim trafi ona do druku. Przypominamy, że każdy z Was otrzyma książkę albo na spotkaniu finałowym, które odbędzie się 24 października 2020 r. w Klubie Zakole (transport zostanie zorganizowany) albo kontaktując się bezpośrednio z nami przez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie.

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym mentorom i przyjaciołom Nowej Huty, który pomogli nam w opracowaniu leksykonu: doktorowi Luce Palmariniemu z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Mirosławie Herdzinie – nauczycielce języka polskiego w XII LO, dzięki której wielu uczniów z Nowej Huty przez lata stało się prawdziwymi humanistami 🙂

Zachęcamy Was do kontaktu i komentowania haseł. Wkrótce ukażą się również dokładne informacje na temat powstającego na podstawie zebranych wyrażeń i wydarzeń spektaklu oraz na temat samego finału projektu. Zostańcie więc z nami i do zobaczenia/usłyszenia/przeczytania!