Nowohucki alfabet - pokolenia języka

Informacje o badaniu i prośba o dalsze nadsyłanie odpowiedzi

Drodzy Uczestnicy Projektu!

Miło nam poinformować, że wpłynęło do nas ponad 50 potencjalnych haseł do słownika. Jesteśmy niezmiernie zaskoczeni mnogością Waszych wspomnień, celnością powiedzonek i pseudonimów oraz wzruszeni tym, jak ciepło wspominacie swoją młodość w Nowej Hucie! I choć mieliśmy skończyć nabór słów już 14 czerwca i mamy już naprawdę sporo świetnego materiału, to jednak apetyt naszych badaczy rośnie w miarę czytania Waszych odpowiedzi 🙂 Dlatego zachęcamy jeszcze raz wszystkich spóźnialskich lub tych, którym nagle przypomni się coś, co koniecznie powinno się znaleźć w naszej publikacji do wypełniania pierwszej ankiety badawczej. Prosimy, aby wypełnić i wysłać ją najpóźniej 28 czerwca 2020 – hasła zgłoszone po tym terminie nie będą już uwzględnione przy pracy nad słownikiem.

Zapraszamy również w dalszym ciągu do wypełniania ankiety nr 2 czyli do udziału w badaniu dotyczącym nowohuckiej tożsamości. Jak dotąd wpłynęło do nas niewiele ponad 10 odpowiedzi i chociaż dają one ogólny pogląd na to, jak dorastanie w Hucie kształtowało ludzi stąd się wywodzących, to jednak jest ich zbyt mało, aby wnioski okazały się reprezentatywne. Dlatego prosimy o pomoc i wypełnianie ankiet do 30 czerwca 2020.

Wszystkim, którzy do tej pory wzięli udział w badaniu, bardzo dziękujemy. Na początku lipca opublikujemy pełne podsumowanie etapu badawczego projektu oraz napiszemy, jakie będą kolejne działania zmierzające do opracowania nowohuckiego alfabetu.

Na nadchodzące wakacje życzymy Wam zdrowia, spokoju i bezpieczeństwa!