Nowohucki alfabet - pokolenia języka

Zakończono przyjmowanie zgłoszeń do projektu!

W dniu wczorajszym (10 maja 2020) zakończono nabór uczestników projektu „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w dwukrotnie wydłużanym terminie naboru pisali i dzwonili do nas oraz szczególnie tym, którzy zdecydowali się do nas dołączyć! Na dzień dzisiejszy do projektu zapisało się 60 osób chętnych, aby wspólnie stworzyć młodzieżowy słownik – czyli dokładnie tyle, ile założyliśmy na początku naboru.

Zdecydowaną większość zapisanych stanowią absolwenci z różnych roczników, zaś 16 osób to obecni uczniowie nowohuckich szkół średnich. Ze względu na to, że projekt okazał się być niezwykle interesujący dla osób Głuchych i słabosłyszących, z inicjatywy Joanny Augustyniak z Grupy MIGAWKI powstała również grupa badawcza składająca się właśnie z osób posługujących się Polskim Językiem Migowym, która będzie pracować nie tylko nad przetłumaczeniem treści haseł słownika, ale również nad stworzeniem dla każdego z nich specjalnego znaku migowego.

Jeszcze w tym tygodniu opublikujemy statystyki dotyczące naboru, zaś po 15 maja 2020 skontaktujemy się ze wszystkimi, którzy zadeklarowali chęć udziału w badaniu językowym. Prosimy o chwilę cierpliwości – nasz zespół badawczy już pracuje nad danymi oraz przygotowuje kolejne narzędzia, za pomocą których będziemy zbierali nowohuckie słowa i wyrażenia!

Gdyby ktoś jeszcze bardzo chciał do nas dołączyć, osoby słyszące prosimy o kontakt z Weroniką Śliwiak (przez formularz kontaktowy lub pod nr tel. 609338944), zaś Głuche i słabosłyszące – z Joanną Augustyniak poprzez profil Fundacji Grupy MIGAWKI na Facebooku (https://www.facebook.com/grupamigawki)